Fenntartható kert
„Olyan elcsépelt, unalmas téma”- gondolhatjátok most sokan, de számomra egy fenntartható kert nem csak a környezettudatosságról, vagy az anyagiakról szól, hanem a mindennapi szükségszerű munkálatokról, vagyis a kertünkbe befektetett időről is.
Biztos sokan érzitek úgy, hogy a kertetek rabjai lettetek, állandóan gazolni, locsolni kell, vagy éppen ültetni, metszeni…
Nem állítom, hogy a legtöbb munkafolyamat egy kertben megúszható, de azért nincs veszve minden!
Érdemes minél több évelőben gondolkodni, melyekből oázis szerű sarkokat, összeültetéseket lehet kialakítani. Játsszunk a színekkel és a formákkal!
Ott vannak például a változatos színekben és karakterekben beszerezhető díszfüvek, az egész nyáron át nyíló, talajtakaró fairy rózsák, a bokrosodó levendulák, rozmaringok, vagy a díszcsorba, díszhagymák, a szépséges árnyékliliomok, a hortenziák, a különböző magasságokban növő varjúhájak..és sorolhatnánk akár napestig a kifogyhatatlan kínálatot.
Ha elég ügyesen és bátran gazdálkodunk a hellyel (vagyis nem csak 5 méterenként ültetünk el egy-egy növénykét) pár éven belül a növényeink összenőnek.
Hogy miért is jó ez?
Egyrészt a dús növényzet nem enged utat a nedveség elpárolgásának, így aszályos időszakban is beérik kevesebb locsolással.
A sűrű növényzet között sokkal kevesebb a gaz, ezáltal kevesebb lesz a gazolással eltöltött idő.
Ezeket a karakteres, minden hónapban más arcát mutató kertrészleteket szinte lehetetlen megunni.
Csökken a füves területek aránya, vele együtt a pázsit fenntartásával járó problémák mértéke is.
A látvány pedig magáért beszél! A poszt képeit a mi kis oázisunkban készítettem, kedvcsinálónak.